SUBARU Legacy Wagon 2.5L 4AT AWD (156 HP)
2002–2003
154
bhp
Power
Engine
| Displacement | 2457cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 154bhp |
| Power | 115kW |
| Torque | 223Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 4 |
Fuel Economy & Emissions
| Fuel Tank | 64L |
Dimensions & Weight
| Length | 4679mm |
| Width | 1699mm |
| Height | 1519mm |
| Wheelbase | 2649mm |
| Boot Capacity | 527L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 205/60/R16 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |