SUBARU R2 0.7L 8V 5MT FWD (45 HP)
2003–2010
44
bhp
Power
Engine
| Displacement | 658cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 44bhp |
| Power | 33kW |
| Torque | 58Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 3396mm |
| Width | 1476mm |
| Height | 1519mm |
| Wheelbase | 2360mm |
| Kerb Weight | 770kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 155/65 R14 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |