SUBARU Subaru Impreza RS 2.5L CVT AWD (182 HP)
2024–
180
bhp
Power
Engine
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 180bhp |
| Power | 133.9kW |
| Torque | 241Nm |
Transmission
| Gearbox | CVT |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Disc |
2024–
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 180bhp |
| Power | 133.9kW |
| Torque | 241Nm |
| Gearbox | CVT |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Disc |