SUZUKI APV 1.6L 5MT (92 HP)
2004–
91
bhp
Power
28.7
mpg
Economy
Engine
| Displacement | 1590cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 91bhp |
| Power | 68kW |
| Torque | 127Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 28.7mpg |
| Combined | 8.2L/100km |
Dimensions & Weight
| Length | 4155mm |
| Width | 1656mm |
| Height | 1859mm |
| Wheelbase | 2624mm |
| Kerb Weight | 1140kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 185R14C |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |