TATA MOTORS Harrier 2.0L Turbo 6MT RWD (140 HP)
2018–
138
bhp
Power
Engine
| Displacement | 1956cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Diesel |
| Power | 138bhp |
| Power | 103kW |
| Torque | 350Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 6 |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4597mm |
| Width | 1895mm |
| Height | 1707mm |
| Wheelbase | 2741mm |
| Boot Capacity | 425L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 235/70 R16 |
| Front Brakes | Discs |
| Rear Brakes | Drum |