TATA MOTORS Tata Vista 1.3L QuadraJet 5MT FWD (90 HP)
89
bhp
Power
Engine
| Displacement | 1248cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Diesel |
| Power | 89bhp |
| Power | 66kW |
| Torque | 200Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 3795mm |
| Width | 1694mm |
| Height | 1549mm |
| Wheelbase | 2469mm |
| Boot Capacity | 232L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 175/65 R14 |
| Front Brakes | Ventilated Disks |
| Rear Brakes | Drums |