TATA MOTORS Tata Vista 1.4 TDI 5MT FWD (54 HP)
54
bhp
Power
Engine
| Displacement | 1405cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Diesel |
| Power | 54bhp |
| Power | 40kW |
| Torque | 85Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 3795mm |
| Width | 1694mm |
| Height | 1549mm |
| Wheelbase | 2469mm |
| Boot Capacity | 232L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 155/80 R13 |
| Front Brakes | Ventilated Disks |
| Rear Brakes | Drums |