TESLA Cybertruck 123 KWh Dual Motor AWD (600 HP)
2021–
4.2
s
0–100 km/h
Engine
| Fuel Type | Electric |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 1 |
Performance
| 0–100 km/h | 4.2s |
Dimensions & Weight
| Length | 5682mm |
| Width | 2032mm |
| Height | 1791mm |
| Wheelbase | 3635mm |
| Boot Capacity | 2832L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 285/65 R20 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |