TOYOTA 2011Toyota Innova 2.5L 5MT FWD (102 HP)
101
bhp
Power
Engine
| Displacement | 2494cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Diesel |
| Power | 101bhp |
| Power | 75kW |
| Torque | 201Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4585mm |
| Width | 1760mm |
| Height | 1760mm |
| Wheelbase | 2751mm |
| Kerb Weight | 1675kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 205/65R15 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |