TOYOTA Alphard 2.4L CVT FWD (131 HP)
2002–2007
129
bhp
Power
Engine
| Displacement | 2362cc |
| Cylinders | 4 |
| Power | 129bhp |
| Power | 96.4kW |
| Torque | 190Nm |
Transmission
| Gearbox | CVT |
Fuel Economy & Emissions
| Fuel Tank | 70L |
Dimensions & Weight
| Length | 4841mm |
| Width | 1806mm |
| Height | 1935mm |
| Wheelbase | 2901mm |
| Kerb Weight | 2000kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 205/65 R16 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |