TOYOTA bZ4X 71.4 KWh AWD (217 HP)
2021–
7.7
s
0–100 km/h
Engine
| Fuel Type | Electric |
Performance
| 0–100 km/h | 7.7s |
Dimensions & Weight
| Length | 4689mm |
| Width | 1859mm |
| Height | 1651mm |
| Wheelbase | 2850mm |
| Boot Capacity | 453L |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |