VOLKSWAGEN ID.4 GTX 77 KWh (299 HP) 4MOTION
2021–
6.2
s
0–100 km/h
Engine
| Fuel Type | Electric |
Transmission
| Gears | 1 |
Performance
| 0–100 km/h | 6.2s |
Dimensions & Weight
| Length | 4582mm |
| Width | 1852mm |
| Height | 1615mm |
| Wheelbase | 2766mm |
| Kerb Weight | 2149kg |
| Boot Capacity | 544L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 235/50 R20 // 255/45 R20 |
| Front Brakes | Discs |
| Rear Brakes | Drums |