VOLKSWAGEN ID.4 82 KWh (201 HP)
2020–
Engine
| Fuel Type | Electric |
Transmission
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4585mm |
| Width | 1852mm |
| Height | 1636mm |
| Wheelbase | 2766mm |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |