VOLKSWAGEN Nivus 200 TSI 6AT (128 HP)
2020–
126
bhp
Power
Engine
| Cylinders | 3 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 126bhp |
| Power | 94kW |
| Torque | 0Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 6 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4267mm |
| Width | 1494mm |
| Height | 1494mm |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |