ZENDER Straight 8 3.2
2001–
321
bhp
Power
5.3
s
0–100 km/h
155
mph
Top Speed
Engine
| Displacement | 3201cc |
| Cylinders | 6 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 321bhp |
| Power | 239.3kW |
| Torque | 350Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Performance
| 0–100 km/h | 5.3s |
| Top Speed | 249km/h |
| Top Speed | 155mph |
Dimensions & Weight
| Kerb Weight | 1350kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 275/30Zr-19 |