CHEVROLET Blazer 3.6L VVT 9AT AWD (308 HP)
2022–
304
bhp
Power
Engine
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 304bhp |
| Power | 226.5kW |
| Torque | 366Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 9 |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Fuel Economy & Emissions
| Fuel Tank | 73L |
Dimensions & Weight
| Length | 4874mm |
| Width | 1948mm |
| Height | 1702mm |
| Wheelbase | 2863mm |
| Kerb Weight | 1961kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | P235/65 R18 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |