LEXUS Lexus LM 2.5L AWD (250 HP)
2024–
247
bhp
Power
118
mph
Top Speed
Engine
| Displacement | 2487cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 247bhp |
| Power | 183.9kW |
| Torque | 239Nm |
Performance
| Top Speed | 190km/h |
| Top Speed | 118mph |
Dimensions & Weight
| Length | 5131mm |
| Width | 1859mm |
| Height | 1946mm |
| Wheelbase | 3000mm |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |