MARUTI SUZUKI Zen Estilo 1.1
2006–2009
63
bhp
Power
Engine
| Displacement | 1061cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 63bhp |
| Power | 47kW |
| Torque | 84Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 3495mm |
| Width | 1476mm |
| Height | 1595mm |
| Wheelbase | 2360mm |
| Kerb Weight | 855kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 145/70 R 13 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |