MAZDA B Series / Bravo Dual Cab 3.0L V6 5MT AWD (148 HP)
1999–2006
148
bhp
Power
Engine
| Displacement | 2994cc |
| Cylinders | 6 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 148bhp |
| Power | 110kW |
| Torque | 180Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
Fuel Economy & Emissions
| Fuel Tank | 70L |
Dimensions & Weight
| Length | 5004mm |
| Width | 1694mm |
| Height | 1740mm |
| Wheelbase | 3000mm |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 235/75 R15 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |