MAZDA B Series / Bravo Freestyle Cab 2.3L 5MT RWD (143 HP)
1999–2006
142
bhp
Power
Engine
| Displacement | 2260cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 142bhp |
| Power | 106kW |
| Torque | 209Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Fuel Economy & Emissions
| Fuel Tank | 70L |
Dimensions & Weight
| Length | 5004mm |
| Width | 1694mm |
| Height | 1740mm |
| Wheelbase | 3000mm |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 225/70 R15 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |