MERCEDES BENZ A-Class L Sedan 1.3L 7AT (135 HP)
2018–
Engine
| Displacement | 1333cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 7 |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4610mm |
| Width | 1796mm |
| Height | 1461mm |
| Wheelbase | 2789mm |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |