MERCEDES BENZ Citan Panel Van 108 CDI 6MT (75 HP)
2021–
74
bhp
Power
18
s
0–100 km/h
94
mph
Top Speed
43.6
mpg
Economy
Engine
| Displacement | 1461cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Diesel |
| Power | 74bhp |
| Power | 55.2kW |
| Torque | 230Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 6 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Performance
| 0–100 km/h | 18s |
| Top Speed | 151km/h |
| Top Speed | 94mph |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 43.6mpg |
| Combined | 5.4L/100km |
Dimensions & Weight
| Length | 4498mm |
| Wheelbase | 2715mm |