MERCEDES BENZ EQE SUV 350 4MATIC AWD 90.6 KWh (292 HP)
2022–
Engine
| Fuel Type | Plug-in Hybrid |
Dimensions & Weight
| Length | 4864mm |
| Width | 1941mm |
| Height | 1687mm |
| Wheelbase | 3030mm |
| Boot Capacity | 521L |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |