MERCEDES BENZ Typ Mannheim Sedan (W10) 370
74
bhp
Power
62
mph
Top Speed
12.7
mpg
Economy
Engine
| Displacement | 3689cc |
| Cylinders | 6 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 74bhp |
| Power | 55kW |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Performance
| Top Speed | 100km/h |
| Top Speed | 62mph |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 12.7mpg |
| Combined | 18.5L/100km |
Dimensions & Weight
| Length | 4900mm |
| Width | 1709mm |
| Height | 1781mm |
| Wheelbase | 3200mm |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 6.00-20 |
| Front Brakes | Drums |
| Rear Brakes | Drums |