MERCEDES BENZ X-Class 200 6MT RWD (166 HP)
2017–2020
164
bhp
Power
Engine
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 164bhp |
| Power | 122.1kW |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 6 |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Fuel Economy & Emissions
| Fuel Tank | 73L |
Dimensions & Weight
| Length | 5339mm |
| Width | 1920mm |
| Height | 1819mm |
| Wheelbase | 3150mm |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 255/65 R17 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |