PAGANI Imola 6.0L V12 7AT (827 HP)
2020–
816
bhp
Power
Engine
| Displacement | 5980cc |
| Cylinders | 12 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 816bhp |
| Power | 608.3kW |
| Torque | 1100Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 7 |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4854mm |
| Width | 2035mm |
| Height | 1270mm |
| Wheelbase | 2794mm |
| Kerb Weight | 1246kg |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |