PAGANI Utopia 6.0L V12 7AT RWD (864 HP)
2022–
852
bhp
Power
Engine
| Displacement | 5980cc |
| Cylinders | 12 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 852bhp |
| Power | 635.5kW |
| Torque | 1100Nm |
Transmission
| Gearbox | Semi-Automatic |
| Gears | 7 |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Kerb Weight | 1280kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 265/35 R21 // 325/30 R22 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |