ROLLS-ROYCE Rolls-Royce Spectre 563 HP
2024–
4.5
s
0–100 km/h
Engine
| Fuel Type | Electric |
Performance
| 0–100 km/h | 4.5s |
Dimensions & Weight
| Length | 5453mm |
| Width | 2080mm |
| Height | 1560mm |
| Wheelbase | 3211mm |
| Kerb Weight | 2975kg |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |